NAJOBĽÚBENEJŠIE POBYTY

Aktivity

Aktivity v okolí nášho hotela

Hrebienok je východiskom viacerých turistických trás. Na Hrebienok sa môžete dopraviť pozemnou lanovkou alebo pešo po asfaltovej resp. lesnej ceste (cca. 45 min.).

Zamkovského chata (45 min.)

Jednoduchá a veľmi príjemná horská trasa vedie z Hrebienka po tzv. „Tatranskej magistrále“. Počas cesty je možné zastaviť sa na Rainerovej chate, kde získate rôzne informácie o histórii sherpov (nosičov) v Tatrách a pod. Na tejto trase budete prechádzať aj cez Studený potok a pôjdete aj okolo Obrovského vodopádu. Cieľom uvedenej trasy je Zamkovského chata, kde sa môžete príjemne občerstviť (v jedálnom lístku tu nájdete aj buchty, pozn. autora).

Zo Zamkovského chaty je možné ďalej pokračovať na Téryho chatu, prípadne na Skalnaté Pleso. Obe tieto trasy sú popísané nižšie.

V prípade, že sa rozhodnete vrátiť sa spät na Hrebienok, môžete použit aj trasu smerom na Studenovodské vodopády, ktorá vedie pozdĺž Studeného potoka. To znamená, že zo Zamkovského chaty pôjdete najskôr po červenej značke, potom po modrej a nakoniec po zelenej, ktorá vedie až do Starého Smokovca.

Sliezsky dom (2 hod.)

Pomerne jednoduchá trasa vás povedie po úpätí Slavkovského štítu až do Velickej doliny, v ktorej sa nachádza Horský hotel Sliezsky dom a veľmi pekné Velické pleso. V horskom hoteli sa možete osviežit a pokracovať v dalších túrach (Batizovské pleso, Popradské Pleso, Poľský hrebeň, Východná Vysoká a Zbojnícka chata cez Prielom – všetky trasy sú popísané nižšie).

V prípade, že sa rozhodnete vrátiť sa spät, máte niekoľko možností. Môžete íst po rovankej trase na Hrebienok. Prípadne môžete zvolit trasu do Starého Smokovca (žltá trasa), či Tatranský Zrubov (žltá a potom modrá trasa), resp. ak ste veľmi unavení, možete zísť po asfaltovej ceste do Tatranskej Polianky (cca 30 min.), kde sa nachádza zastávka tatranskej električky.

Studenovodské vodopády, Rainerova chata (30 min.)

Nenáročná prechádzka pozdĺž Studeného potoka vás dovedie k Studenovodským vodopádom. Ďalej môžete pokračovat na Rainerovu chatu, a potom po magistrále sa môžete vrátit spät na Hrebienok (resp. pokračovať ďalej na Zamkovského chatu, Téryho chatu alebo na Skalnaté Pleso).

Slavkovský štít

Zdĺhavá, takmer 6 hodinová túra. Začiatok je na Hrebienku a pokračuje smerom na Sliezsky dom. Po cca 20 min. vás cesta dovedie k rázcestníku, kde sa vaša cesta odkloní smerom na Slavkovský štít. Cesta spät vedie po rovnakej trase.

Téryho chata (2 hod. 45 min.)

Stredne náročná túra. Vedie po magistrále po Zamkovského chatu a pokračuje ďalej Malou Studenou dolinou. Najtažší úsek je strmé stúpanie ku chate tzv. „Hangom“, ktoré preverí fyzickú kondíciu turistov. Téryho chata je príjemným odpočinkom pred ďalšími túrami. Na Téryho chate je možné obdivovať „Pät Spišských plies“, pohľad na podtatranské obce a výnimkou nie sú ani typické tatranské zvieratká – kamzíky a svište.

Dalšie možné túry (Priečne sedlo – Zbojnícka chata (upozornenie – Priečne sedlo je možné prechádzat iba zo smeru od Téryho chaty. Nie opačne. Na Priečne sedlo je zložitý výstup cca. 70 m po reťaziach – túra nevhodná pre deti), Sedielko – Javorina). Spät sa môžete vrátiť po rovnakej trase.

Zbojnícka chata

Stredne náročná trasa, ktorá z určitej časti vedie po „Tatranskej magistrále“. Blízko Studeného potoka sa trasa na Zbojnícku chatu oddeľuje a vedie ďalej Veľkou Studenou dolinou. Veľkou Studenou dolinou preteká Veľký Studený potok, ktorý spolu s Malým Studeným potokom na sútoku vytvárajú Studený potok. Veľká Studená dolina poskytuje nádherný pohľad na okolité štíty ako sú Slavkovský štít, Prostredný Hrot a pod.

SKALNATÉ PLESO

Trasa na Skalnaté Pleso je nenáročná. Začiatok cesty je zhodný s trasou Hrebienok – Zamkovského chata. Pri Zamkovského chate sa cesty rozpájajú. Jedna z nich vedie na Téryho chatu a druhá na Skalnaté Pleso. Zo Skalnatého Plesa vedú ďalšie turistické trasy (Chata pri Zelenom Plese, Tatranská Lomnica).

Spät je možné dostať sa po rovnakej trase, prípadne môžete zísť kabínovou lanovkou do Tatranskej Lomnice.

MÚZEUM TANAP

Návštevníkov oboznamuje s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku – okolo 30 000 návštevníkov ročne. Výstavná časť múzea je rozdelená na prírodovednú, prírodoochranársku, historickú a etnografickú.

Zdroj: http://www.lesytanap.sk/sk/pre-navstevnikov/muzeum-tanapu/

MUZEUM LYŽI

Expozícia múzea zachytáva na ploche takmer 300 m² históriu vzniku a vývoja tatranských zimných športov od počiatku tatranských osád, prevažne do roku 1945.

Zdroj: http://www.skimuseum.eu/

Bazény so zľavou pre naších hostí

Tipy na výlety, aj v prípade nepriaznivého počasia:

  • AQUARELAX s tobogánom v Tatranskej Lomnici pre hostí hotela MORAVA** – 15 % zľava na vstupenku
  • WELLNESS URANIA v Tatranskej Lomnicie pre hosstí hotela MORAVA** – 20 % Zľava na vstupenku

CUKRÁREŇ BOBČO

10% zľava na koláč a kávu pre hostí hotela MORAVA**.

Iné tipy na výlety a turistiku: http://www.tatry.sk/tipy-na-vylety/