NAJOBĽÚBENEJŠIE POBYTY

Aktivity – zimná sezóna

Zimné aktivity v okolí nášho hotela

Štrbské pleso

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso sa nachádza v nadmoskej výške 1376 až 1816 m.n.m. pri jazere Štrbské Pleso na začiatku Mlynickej Doliny v Tatranskom národnom parku, a patrí medzi najvýznamnejšie strediská na Slovensku.

Lyžiarske stredisko je súčasťou lyžiarskeho centra Park Snow Vysoké Tatry. V roku 2003 získalo stredisko 5 hviezdičiek a bolo vyhlásené ako jedno z Top stredísk na Slovensku.

Atrakcie/Služby: snowtubing, snowparagliding, psie záprahy, bungee jumping, ľadová veža, snowrafting, snežné skútre, diskotéky na snehu, skiservis, lyžiarska škola

Parkovanie: platené parkovisko, Skibus

Najvyššie položená osada – Štrbské Pleso – 1376-1826m.n.m.. Je východiskom mnohých atraktívnych túr. V zime je vyhľadávaným lyžiarskym strediskom.Atraktívna poloha, výborná lyžovačka a vynikajúce služby Apres Ski. v zime je vyhľadávaním lyžiarskym strediskom. „Areál Snow “ patrí k najlepšie vybaveným strediskám aj pre bežkárov a skokanov na lyžiach. Štrbské pleso (1346 m) je najznámejšie a najnavštevovanejšie tatranské pleso. 4-sedačková lanovka typu Poma Phoenix s odpojiteľnými sedačkami schopná prepraviť za hodinu až 1600 osôb. Spolu s 3-sedačkovou lanovkou a vlekmi sú schopné všetky prepravné zariadenia vyviesť na svahy až 4700 lyžovaniachtivých jedincov za hodinu. Vlek Poma H 130 situovaný na ľavej strane Interski vyvezie lyžiarov až ku svahu Soliska, kde sa môžu rozhodnúť pre spodnú časť Soliska -Esíčko, alebo prejsť cez Spojku späť na Interski.

Starý Smokovec

Najstaršia tatranská turisticko-rekreačná osada na úbočí Slavkovského štítu, dôležité východisko do centrálnej časti Vysokých Tatier. Záujem podtatranských obyvateľov o smokovskú minerálku má korene v hmlistej minulosti. Nie je vylúčené, že v svojich začiatkoch mal čosi spoločné aj s uctievaním zmoka, staroslovanského božstva nerastných bohatstiev a vôd.

Atrakcie/Služby: sánkarská dráha (2,6 km), lyžiarska škola, SnowFunPark na Hrebienku (skifox, snowboard, snowscoot, nová pozemná lanovka, detská lyžiarska škôlka na Jakubkovej lúke.

Zjazdovky:

 • Hrebienok – Starý Smokovec /2350m/
 • Hrebienok – Horná Lúka /600m/
 • Hrebienok – Dolná Lúka I. /350m/
 • Hrebienok – Dolná Lúka II. /90m/
 • Jakubková lúka I. /950m/
 • Jakubkova lúka II. /75m/

Súhrné informácie o zjazdovkách

 • Ľahkých: 5
 • Stredne ťažkých: 1
 • Ťažkých: 0
 • Umelo zasnežovaných: 2
 • Osvetlených: 2
 • Zjazdoviek spolu: 4415 m
 • Celková prepravná kapacita: 4240 os

Tatranská Lomnica

Z výšky 2190 m zlyžujte cez Lomnické sedlo 5,5 km dlhou zjazdovkou do Tatranskej Lomnice. V celom stredisku sa nachádza celkovo 8,6 km zjazdových tratí, kabínková lanová dráha na Skalnaté pleso, sedačková lanová dráha do Lomnického sedla i lyžiarske vleky v strediskách Čučoriedky a Jamy.

Skicentrum Lopušná dolina

Lyžiari nájdu v Lopušnej doline veľmi dobre vybavené zimné stredisko s dobrými svahmi, vlekmi s celkovou kapacitou cca 2000 lyžiarov za hodinu a kvalitným servisom. Stredisko disponuje snežnými delami, takže v prípade horších snehových podmienok majú lyžiari k dispozícii technický sneh.

Lyžuje sa denne, lyžiari môžu využiť aj večerné lyžovanie. Stredisko poskytuje komplexné služby – od stráženého, večer osvetleného parkoviska, cez požičovňu športových potrieb a servis, WC, až po občerstvenie v troch stánkoch, ktoré v lyžiarskom areáli v Lopušnej doline zabezpečujú studené i teplé jedlá.